kwietnia 05, 2018

ZUPA POMIDOROWA JAK U MAMY

Kiedy myślę zupa pomidorowa na myśl przychodzi mi dzieciństwo i pyszna zupa mojej mamy. Mama zawsze z połowy rosołu przygotowywała pomidorówkę a drug część zostawiała rosołem za którym nie przepadam. U mojego męża za to wszyscy jedli 2 dni rosół a później wszyscy jedli z rosołu pomidorową.

Każdy z nas ma swoją ulubioną wersję tej zupy. Jeden lubi zupy kremy, inny zachwyca się jak pomidorowa podana jest z mozarellą a jeszcze inny preferuje zupę z pieczonych pomidorów.

Ja w związku z tym, że mąż lubi rosół a ja nadal za nim nie przepadam od razu po ugotowaniu rosołu przygotowuje pomidorówkę... taką samą jak robiła moja mama. uważam, że jest to najlepsza zupa jaką jadłam. Podana z makaronem, zabielona śmietaną i delikatna w konsystencji. A Wy jaką zupę pomidorową lubicie najbardziej?


750 ml bulionu drobiowo-wołowego (rosołu domowego)
koncentrat pomidorowy
2-3 łyżki śmietany
natka pietruszki


Rosół podgrzewamy. Dodajemy koncentrat pomidorowy i dokładnie mieszamy. Śmietanę rozrabiamy w 2-3 łyżkach zupy i wlewamy do pomidorowej dokładnie mieszając aby śmietana nie zważyła się. 

Zupę podajemy z ugotowanym makaronem i natką pietruszki.


3 komentarze:

  1. Oja, uwielbiam takie smaki! Ale ja bym dodała jeszcze sambala!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja bardzo lubię pomidorową ze świeżych pomidorów, ale na to muszę jeszcze poczekać

    OdpowiedzUsuń
  3. W sezonie oczywiście najlepsza jest ze świeżych pomidorów, po za sezonem używam pomidorów z puszki,nie zabielam zaś śmietaną, chociaż moja mama tak robiła :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.