sierpnia 22, 2018

MAKARON Z OWOCAMI Z MASCARPONE W SŁOIKU

Wakacje nadeszły. Dzieci cieszą się, że nie muszą odrabiać lekcji, uczyć się na klasówki, a rodzice zastanawiają się jak zagospodarować ten wolny czas. Każdy z nas przecież ma 26 dni urlopu a wakacje trwają 2 miesiące. Przez ten czas na pewno więc będziecie wyjeżdżali za miasto i rozkoszowali się latem, które szybko od nas ucieknie.

Na takie wyjazdy za miasto mam idealną makaronową propozycję podaną w słoiku. Jako, że latem jest dużo owoców mam dla Was pomysł na makaron z owocami z dodatkiem mojego ulubionego serka mascarpone. Do potrawy użyłam pełnoziarnistego makaronu pełnoziarnistego pióra Arc Pol. Makaron ten produkowany jest z pszenicy pełnoziarnistej durum.

Składniki:
80 g serka mascarpone
100 g truskawek
1-2 łyżki cukru

Makaron pełnoziarnisty pióra Arc Pol ugotować do miękkości.Zmiksować truskawki z cukrem. Dodać mascarpone i zmiksować na puszystą masę. 
Makaron odcedzić z wody. Dodać go do zmiksowanych truskawek, wymieszać. Włożyć do słoików. Piec przez ok 5 minut w temp 160 st. C

Taki makaron idealnie sprawdzi się na piknik, wypad za miasto lub krótką wycieczkę. A Wy jakie potrawy polecacie na wakacyjne tripy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.