sierpnia 21, 2018

SMAŻONE CIASTO BISZKOPTOWE OD SERCA

Mamy z mężem dom otwarty tzn znajomi mogą w każdej chwili do nas przyjść bez zapowiedzi. Często jednak zdarza się, że ktoś dzwoni i mówi, że będzie za godzinę. Produkty do przygotowania czegoś słodkiego zawsze się znajdą się w szafce.

Ciasto jest puszyste, delikatne i owocowe z nutą piernika. Podjęłam wyzwanie Fabryki cukierniczej Kopernik i przygotowałam... smażone ciasto z owocami, orzechami i piernikami. Udowadniam tym samym, że zwykłe ciasto nie musi być zwyczajne. Nowe podejście do gotowania? Z Kopernikiem i Tobie się uda.

Toruńskie pierniki to najbardziej znany symbol Torunia. Są cenione nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. W Fabryce Cukierniczej Kopernik wypieka się jedyne i oryginalne pierniki toruńskie. 

 
Składniki:
3 jajka
40 g rozpuszczonego masła
80 g mąki
1 szklanka jagód
2 łyżeczki cukru waniliowego
DEKORACJA:
1/2 szklanki jagód
garść posiekanych orzechów włoskich

Masło roztopić i przestudzić. 1 piernik pokruszyć. Oddzielić żółtka od białek. Białko ubijamy na sztywno. Żółtka z cukrem ubijamy na puszysta gładką masę. Przestudzone masło, cukier waniliowy, pokruszony piernik toruński z fabryki Kopernik oraz mąkę dodać do żółtek. Wymieszać łyżką to połączenia się składników. 

Białka dodać do masy i delikatnie wymieszać. Patelnię wysmarować masłem. Wylać na patelnię ciasto, dodać 2 pierniki toruńskie Kopernik lukrowane oraz posypać wierzch jagodami. Patelnię przykrywamy szczelną patelnią i smażymy ok 10 minut na małym ogniu.

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz.