lipca 24, 2017

AŻ DO KOŚCI CZYLI FILM O PROBLAMACH Z ODŻYWIANIEM

Kilka dni zbierałam się aby napisać ten post. Nie wiem też czy dobrze robię, że na blogu kulinarnym pisze o filmie jednak ten film mnie bardzo posuszył.

Film "Aż do kości" to dobrze nakręcony film o tym jak młodzi ludzie zmagają się z anoreksją czy bulimią. W dzisiejszych czasach telewizja pokazuje nam szczupłe, aby nie powiedzieć chude celebrytki, o rozmiarze S. Reklamy pokazują, że każdy z nas może nosić rozmiar S bez ćwiczeń. Młode osoby biegną szybko do apteki aby kupić suplementy diety. Stawiają sobie granicę. Jak schudną do 55 kg to będą szczęśliwi. Po pewnym czasie waga pokazuje wymarzone 55 kg, więc osoba brnie dalej i chce schudnąć kolejne 2 kg. Kiedy cel zostaje osiągnięty poprzeczka znów zostaje opuszczona niżej. Nie widzimy, że tracimy kontrolę nad swoim życiem. Chudniemy coraz bardziej nie widząc tego, że niszczymy swoje zdrowie. My widzimy siebie w lustrze jako osobę grubą i brzydką a inni widzą same kości.

Są też osoby, które jedzą dużo ale po każdym posiłku lądują w łazience aby wszystko z siebie wydalić. Bliscy widzą, że jemy normalnie, a mimo wszystko chudniemy. Nie potrafimy cieszyć się jedzeniem. Nie umiemy cieszyć się ze zjedzenia kawałka czekolady, ulubionego sernika czy batonika. Każdy najmniejszy kęs ciasta to obraz, że przytyjemy przynajmniej 1 kg. I zataczamy okrąg.

Film "Aż do kości" pokazuje jak ciężko jest walczyć z chorobą i z czym zmagają się osoby chore. Idealnie jest pokazane jak zapach ulubionych ciastek daje poczucie, że jesteśmy złe bo jest to kaloryczne.

Ten film powinien obejrzeć każdy. Nie tylko osoba, która zmaga się z chorą czy osoba, która żyje w bliskim otoczeniu z osobą chorą ale też zwykły Kowalski. Może obrazy pokazane w filmie sprawią, że zastanowimy się nad tym, czy warto doprowadzić siebie do takiego stanu jak dziewczyny w filmie.

Pamiętajmy, że są dietetycy, którzy zajmą się naszą dietą kiedy chcemy zrzucić kilka kilogramów . Pamiętajmy, że nie wyglądamy dobrze kiedy mamy tylko skórę i kości.
Pamiętajmy, że życie jest jedno i kawałek ciasta czekoladowego w niedzielę nie sprawi, że będziemy grube.

FILM MOŻNA OBEJRZEĆ NA NETFLIX. PIERWSZE 30 DNI JEST BEZPŁATNE WIĘC NIE PONOSICIE ŻADNYCH KOSZTÓW.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.